Положення про дитячо-юнацьку громадську організацію
"Майбуття"

І. Загальні положення.

1.1. Об'єднання дитячої організації «Майбуття» є громадською організацією, що об'єднує на основі добровільності вихованців комунального закладу "Харківський ліцей №54 Харківської міської ради" віком від 6 до 17 років.

1.2. Дитяча організація «Майбуття» створена з метою підтримки соціально значущих ініціатив дітей і підлітків, в своїй діяльності керується Законами України «Про молодіжні та дитячі організації», «Про сприяння соціальному становленню та розвиткку молоді в Україні», «Про об'єднання громадян».

1.3. Об'єднання діє на засадах рівноправності усіх її членів, самоврядування, законності та гласності.

ІІ. Мета і завдання.

2.1. Мета: розвиток творчого потенціалу дітей та юнацтва, захист їх прав та інтересів, залучення до участі у громадському житті.
2.2. Завдання:
  • Розбудова демократичної системи учнівського самоврядування в закладі, створення життєздатних органів учнівського самоврядування, розробка механізмів їх взаїмодії і координації.
  • Стимулювання розвитку й реалізації лідерського потенціалу юнаків та дівчат у різних сферах їх життєдіяльності.
  • Забезпечення умов для повноправної участі учнівської молоді у прийнятті рішень, широкого залучення учнівської молоді до формування органів самоврядування знизу до верху.
  • Створення системи навчання молодіжних лідерів.
  • Підготовка молодіжних лідерів для практичної діяльності з однолітками в якості тренерів програм, менеджерів соціально значущих проектів.
  • Формування соціальної активності і життєвої компетентності особистості на основі таких соціальних умінь: готовність до участі в процесах державотворення, здатність визначити форми та способи своєї участі в житті суспільства, готовність взяти на себе відповідальність, здатність до самостійного життєвого вибору на основі гуманістичних цінностей.
  • Розвиток в учнівської молоді правової культури, надання їй допомоги в оволодінні способами і методами реалізації своїх справ в державі і суспільстві.
  • Підтримка ініціатив творчих об'єднань щодо вдосконалення виховання, навчання дітей, організації дозвілля.
  • Започаткування та реалізація соціально значущих програм, проектів для дітей та юнацтва.
  • Встановлення контактів з дитячими громадськими організаціями загальноосвітніх навчальних закладів регіону, міста, країни, розробка програм спільних дій.
  • Утвердження конструктивної взаємодії у трикутнику «педагогічний колектив – учні – батьки» з метою розв'язання спільних проблем.

ІІІ. Принципи і закони.

3.1. Стрижневими принципами, що визначають зміст діяльності дитячої організації "Майбуття" є:
  • принцип творчої діяльності;
  • принцип самодіяльності й самостійності;
  • принцип демократизації;
  • принцип врахування інтересів і потреб кожного члена об'єднання;
  • принцип активної компетентності.
3.2. Закони лідерів дитячої організації "Майбуття":
  • Закон освіченого лідера. Знання – це неоцінимий скарб. Ні дня без книги.
  • Закон пунктуального лідера. Кожна справа має старт і фініш. Бережи час!
  • Закон ввічливого лідера. Уважне і тепле відношення до людей.
  • Закон милосердного лідера. Ніколи і нікому не завдавати болю, страждань. Толерантно відноситься до інших. Бути людяним, приносити радість іншим.
  • Закон здорового лідера. Турбота про здоров»я – справа кожного.
  • Закон бережливого лідера. Бережи все, що тебе оточує.
  • Закон самостійного лідера. Роби все можливе своїми руками. Твори своїм розумом.
  • Закон усміхненого лідера. Посмішка робить людину красивою. Даруй посмішку людям.
  • Закон ділового лідера. Чесне й відповідальне ставлення до ровесників і дорослих.