Як допомогти дитині вчитися

Для школярів початкових класів

По-перше, підготувати їх морально до вступу в навчальне життя. Позбавити їх від страху перед знайомством з чимось новим. А також цікавитися їх шкільними починаннями, постійно запитувати про те, що вивчають, чи дізналися щось нове для себе.

Дізнаватися, як йдуть справи з однокласниками, допомагати дітям з ними подружитися, залучаючи їх у який-небудь захід, екскурсію або просто запросивши в гості. Розвивати у дитини любов до навчання і власну волю, відповідальність і самостійність. Нагадувати про дисципліну і про те, що слід робити, а чого не слід.

Для школярів середніх класів

Для школярів середніх класів, психологи рекомендують батькам максимально полегшити процес навчання, створюючи відповідні умови. Емоційно підтримувати дитину, слухати її і допомагати, намагаючись не конфліктувати і не кричати. Бути суворими, але коли необхідно, проявляти лояльність.

Ділитися знаннями в якихось областях, які могли б зацікавити і збагатити знання дитини. Регулярно стежити за розкладом уроків та допомагати в організації власного часу дитини.

Для школярів старших класів

Старшокласники потребують свободи, тому психологи рекомендують дати їм більше волі, щоб ті могли рухатися в своєму напрямі. Допомогти в навчанні, якщо потрібно віддати на підготовчі курси та додаткові курси. Спілкуватися, розповідати про свій досвід і своє життя в старших класах.

Давати корисні поради в плані стосунків з однокласниками, вчителями і друзями. Не засуджувати і не реагувати агресивно на будь-яку ситуацію. Батьки повинні завжди залишатися тими людьми, до кого можна прийти за допомогою. Підтримувати інтерес до подальшого навчання. Допомогти у виборі професії, давши опосередковану оцінку, але, не нав’язуючи свої погляди.Завжди вірити у свою дитину.

Практичний психолог Л.В. Северіна (січень 2017)