Прості ідеї для того, щоб ваша дитина засяяла

Багато дрібниць, які здаються нам зовсім банальними, мають велике значення для дітей. Дитяче сприйняття набагато яскравіше, емоційніше - незначна для дорослого річ стає відкриттям для дитини.

Є багато простих «цікавинок», які можуть викликати у дитини радість. І ось деякі з них:

1. Створити сімейний девіз («Нестримні!», «Ми можемо!», «Ми зробимо це!») і повісити на холодильник. Згадуйте його завжди, коли дитина буде почуватися нещасною.

2. Вийти з дитиною на прогулянку. А ще таємно покласти веселу записочку (і шматочок шоколадки) до її шкільного рюкзака.

3. Відірватися по повній в парку розваг. Поводьтеся, як маленькі діти. Не соромтеся і не «вмикайте» «суворого батька». Покажіть, який захват у вас викликають прості атракціони.

4. Помиритися. Якщо ви посварилися, обов`язково знайдіть привід помиритися. Дитячі образ не варті того, щоб їх «заганяти в куток».

5. Мовчки закрити двері. Якщо кімната дитини виглядає так, наче по ній прокотилася хвиля цунамі, мовчки закрити двері, не звертати уваги ні на що, просто добре проведіть свій день.

6. Частіше приїздити до бабусь.

7. Зайнятися новою справою. Якщо ваша дитина старалася, але нічого не вийшло, не «насідайте» на неї. Просто переключіть увагу на щось інше.

8. Походити по калюжам від душі. Хай дитина не пропускає ні однієї калюжі на шляху. Навіть якщо вона без гумових чобіт.

9. Створити власну традицію: пироги по вівторках і суботах, велосипедна прогулянка після обіду в неділю, збір яблук кожної осені.

10. Спитати вашу дитину, чого б вона хотіла навчити вас.

11. Разом подивитися на новий місяць, заради цього можна один раз лягти спати пізніше за звичайне.

12. Роздрукувати світлини, щоб у вас було щось, що можна було б колись взяти до рук і подивитися разом з дитиною.

13. Приготувати млинці у формі сердечок на сніданок.

14. Показати дитині свої старі щоденники, листи і світлини, коли ви були в її віці.

15. Дякувати частіше дитині за те, що вона виконує хатні обов`язки без нагадувань. Навіть якщо вона просто залила в графін воду чи повісила мокрий рушник сушитися.

Практичний психолог Северіна Л. В. (листопад 2016)