10 порад батькам

Ці хітрощі допоможуть підготувати дитину до школи після тривалих літніх канікул.

1. Створіть позитивний настрій! Говоріть про школу з радістю, частіше пригадуйте світлі моменти зі свого дитинства. Звертайте увагу на те, що в школі цікавіше, ніж дома!
2. Встановіть новий режим дня. Це потрібно, мінімум за тиждень до початку навчання, щоб дитина пристосувалася до шкільних умов. Змінюйте режим поступово, не більше ніж на 1 годину за день.
3. Перевірте домашні завдання. Скоріш за все, перед канікулами школярам видали список літератури, яку потрібно перечитати. Якщо все виконано, приділіть час, щоб пригадати матеріал з дитиною, або допомогти, якщо нічого не виконано.
4. Закупівлю речей до школи зробіть завчасно. Не чекайте останніх вихідних перед 1 вересня, коли ціни виростуть. Не треба нервуватися, якщо не встигнете. Дитина повинна бачити радість у ваших очах, а не паніку. Старшокласникам самим можна доручити купівлю шкільних товарів.
5. Дізнайтесь, що вимагає школа. Це потрібно, щоб дитина не зіткнулася з проблемами в перші ж дні навчання, тому що у кожної школи є певні вимоги до зовнішнього вигляду учнів, форми і т.д.
6. Не економте на купівлі ранця. Потрібна модель з ортопедичною спинкою – це збереже дитину від проблем з поставою.
7. Поясніть школяру, що в школу не можна брати дорогі речі. Не варто провокувати заздрісників та хуліганів!
8. Попередьте педагогів, якщо ваша дитина шульга. Попросіть класного керівника посадити її за одну парту з шульгою, а якщо таке неможливо, хай хоча б посадять зліва від праворукого. Інакше діти будуть заважати один одному ліктями і почнуть сваритися.
9. Перевірте зір. Виявлені проблеми на ранніх стадіях легше виправляються.
10. До гуртків і секцій записуйте дитину тільки в кінці вересня.
Школяреві потрібен час, щоб звикнути до навантажень. Якщо є можливість, не «грузіть» дитину додатковими заняттями, хоча б на початку навчального року.

Практичний психолог Северіна Л. В.