Японія— острівна країна, розташована на східному узбережжі Азії, у північно-західній частині Тихого океану. Зі сходу і півдня її омиває Тихий океан, з заходу— води Японського та Східнокитайського морів, а з півночі—Охотське море.Японський архіпелаг простягнувся дугою з північного сходу на південний захід. Він складається з чотирьох великих островів Хоккайдо,Хонсю,Сікокута Кюсю, а також понад 3 тисяч дрібних островів. Країна лежить у зоні помірного кліматичного поясу. Її найвіддаленішою точкою на сході є острів Мінамі-Торісела Оґасавараметрополії Токіо(153°59' східної довготи), на заході— містечко Йонаґуні префектури Окінава(122°56' східної широти), на півдні— острів Окіносімасела Оґасавара метрополії Токіо (20°25' північної довготи), а на півночі— острів Бентенміста Вакканай префектури Хоккайдо(45°31' північної довготи). Площа Японії становить 377929,99 км².

Більша частина Японських островів укрита горами, серед яких багато вулканів. Найвищий з них—гора Фудзі(3 776м над рівнем моря).

Результати археологічних досліджень доводять, що люди заселили Японський архіпелаг у добу пізнього палеоліту. Перші писемні згадки про Японію з'являються у китайських історичних хроніках 1 століття по Р. Х. В цілому,історія Японії демонструє динамічні зміни двох парадигм, за якими розвивалася країна— активні відносини із зовнішнім світом та ізоляція від нього. Такі зміни зумовили формування самобутньої японської культури.

Згідно з конституцією, Японія є унітарною конституційною монархією. Головою держави єімператор, але виконавча влада в країні зосереджена у руках прем'єр-міністра. Законодавча влада належить Парламенту, який є одним із найстарших демократичних інститутів Азії. Оскільки Японія була першою країною світу, яка пізнала жах ядерної війни, її нинішній уряд сприяє боротьбі за мирі руху роззброєння.

Японія є другою за величиною економічною державою світу. Вона посідає 6-е місце за обсягами імпорту та експорту товарів і є членом«Великої вісімки».

Японія посідає 10-е місце у світі за чисельністю населення, яке становить близько 127 мільйонів осіб. Столиця країни, Токіо, нараховує понад 8 мільйонів мешканців (агломерація нараховує більше 30 мільйонів мешканців і є найбільшою у світі).

Кiлькiсть переглядiв: 11