Перелік британських та американських іспитів, до складання яких ви повинні бути готові, якщо маєте намір продовжити навчання або отримати роботу в англомовній країні.

БРИТАНСЬКІ ІСПИТИ

Cambridge ESOL (English For Speakers of Other Languages)– це один з найпопулярніших міжнародних іспитів, який перевіряє рівень сформованості мовної та мовленнєвої компетенцій та структурно охоплює п’ять рівнів складності: KET, PET, FCE, CAE, CPE.

KET (Key English Test)розрахований на кандидатів з середнім рівнем володіння мовою (А2).
PET (Preliminary English Test)припускає, що кандидати володіють мовою на рубіжному рівні (В1).
FCE (First Certificate in English)створений для кандидатів з просунутим рівнем володіння мовою (В2).
CAE (Certificate in Advanced English)пропонується кандидатам з автономним рівнем володіння мовою (С1).
CPE (Certificate of Proficiency in English)націлений на кандидатів з компетентним рівнем володіння мовою (С2).

BEC (Business English Certificate)– це іспит з ділової англійської мови, який перевіряє рівень володіння діловою лексикою та знання законів будови ділового тексту, і структурно охоплює три рівні складності:

BEC Preliminary (BEC P)розрахований на кандидатів з рівнем А2-В1.
BEC Vantage (BEC V)створений для кандидатів з рівнем В2.
BEC Higher (BEC H)пропонується кандидатам з рівнем С1.

Сертифікат рівня Basic, Elementary– це іспит для кандидатів, які бажають отримати офіційне підтвердження про те, що вони володіють мовою на рівні А1.

Сертифікат рівня Intermediate– це іспит для кандидатів, які бажають отримати офіційне підтвердження про те, що вони володіють мовою на рівні В1, і що є достатнім для вступу до англомовної школи та отримання некваліфікованої роботи в англомовному суспільстві.

Сертифікат рівня Higher Intermediate– це іспит для кандидатів, які бажають отримати офіційне підтвердження про те, що вони володіють мовою на рівні В2, і що є достатнім для вступу до англомовного університету та отримання більш кваліфікованої роботи в англомовному суспільстві.

Сертифікат рівня Advanced– це іспит для кандидатів, які бажають отримати офіційне підтвердження про те, що вони володіють мовою на рівні С1, і що є достатнім для вступу до англомовного університету будь-якої спрямованості та отримання кваліфікованої роботи в англомовному суспільстві.

Trinity (ESOL)– це іспит, успішне складання якого дає можливість кандидатам вступити до престижних університетів Великої Британії без іспиту з англійської мови. Крім того, сертифікати Trinity рівнів 10-12 дають можливість без перешкод пройти співбесіду в різних організаціях, включаючи посольства.

Pitman (ESOL)– це іспит, успішне складання якого дає можливість кандидатам вступити до всіх університетів і коледжів Великої Британії та багатьох університетів світу, в яких викладання проводиться англійською мовою. Крім того, сертифікати Pitman (ESOL) визнаються роботодавцями у сфері бізнесу у 85 країнах світу.

ILEC (International Legal English Certificate)– це іспит, який визначає рівень володіння мовою в галузі юриспруденції та структурно охоплює два рівня складності:

Upper-Intermediateрозрахований на кандидатів з рівнем В2.
Advancedнацілений на кандидатів з рівнем С1.

ICFE (International Certificate in Financial English)– це іспит, який визначає рівень володіння мовою в галузі бухгалтерії та фінансів та структурно охоплює два рівня складності:

Upper-Intermediateрозрахований на кандидатів з рівнем В2.
Advancedнацілений на кандидатів з рівнем С1.

АМЕРИКАНСЬКІ ІСПИТИ

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)– це тест, успішні результати якого є необхідною умовою для вступу до багатьох коледжів та університетів США, Канади та інших країн світу, для участі в різноманітних програмах закордонного стажування в закладах, де викладання проводиться англійською мовою. Крім того, TOEFL використовується для визначення рівня володіння англійською мовою багатьма урядовими структурами та міжнародними організаціями. TOEFL визнається також у Великій Британії.

IELTS (The International English Language Testing System) – це іспити для кандидатів старше 16 років, які бажають визначити свій рівень володіння мовою з метою подальшого навчання або працевлаштування в англомовних країнах світу: Австралії, Нової Зеландії, Канаді, Великої Британії.

CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults), DELTA (Diploma of English Language Teaching to Adults)– сертифікати, що надають право викладати англійську мову як іноземну дорослій аудиторії.

GMAT (Graduate Management Admission Test)– це стандартний письмовий психометричний тест, метою якого є визначення рівня і кваліфікації ти кандидатів, які прагнуть вступити до бізнес-школи. GMAT не вимагає спеціальних знань, навичок і вмінь, але з його допомогою можна перевірити нахили людини, прогнозувати її успіхи в ході навчання в бізнес-школі.